Přiznání k dani z příjmů za rok 2023
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 00:20
English to Czech
Apr 3

Přiznání k dani z příjmů právnických osob jsem raději již podal. Využil jsem EPO a systém si "pamatoval", že před rokem jsem použil pro podepsání bankovní identitu Fio.

Milan
---
Kopie aktualit:
---------------
Moje daně-aktuality

https://adisspr.mfcr.cz/pmd/aktuality/313

Aktualita: Online podání daně z příjm�
... See more
Přiznání k dani z příjmů právnických osob jsem raději již podal. Využil jsem EPO a systém si "pamatoval", že před rokem jsem použil pro podepsání bankovní identitu Fio.

Milan
---
Kopie aktualit:
---------------
Moje daně-aktuality

https://adisspr.mfcr.cz/pmd/aktuality/313

Aktualita: Online podání daně z příjmů fyzických a právnických osob

Datum: 25.3.2024

Termíny pro podání přiznání k dani z příjmů se blíží! Pokud přiznání podáte elektronicky, můžete tak učinit až do čtvrtka 2. května 2024 prostřednictvím portálu MOJE daně.

Finanční správa doporučuje k vyplnění a následnému elektronickému odeslání přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob využít Online finanční úřad - Daňovou informační schránku plus (DIS+), nebo aplikaci Elektronická podání pro Finanční správu (EPO).

Odeslání z DIS+ nabízí řadu výhod, ať už se jedná o automatické předvyplnění relevantních identifikačních údajů, odeslání podání bez nutnosti podepisování, okamžitou informaci o stavu podání či pozdější přístup k odeslanému podání (formát XML, PDF), včetně potvrzení o úspěšném odeslání podání.

Navíc, v případě daně z příjmů fyzických osob, je v DIS+ možné použít funkci předvyplnění podání, stačí pár kliknutí a máte vyplněný formulář pro aktuální zdaňovací období.
--
https://adisspr.mfcr.cz/pmd/aktuality/312

Aktualita: Kompletní předvyplnění daňového přiznání z příjmu fyzických osob pro uživatele DIS+
Datum: 15.3.2024
Podali jste v minulosti přiznání pro daň z příjmu fyzických osob a letos podáváte znovu? Požádejte o předvyplnění. Z DIS+ to lze zařídit pohodlně a hladce, ať už z domova, cest, či práce.

Využijte novou službu Finanční správy předvyplnění daně z příjmu fyzických osob a ušetřete si čas i návštěvu finančního úřadu. Stačí pár kliknutí a máte vyplněný formulář pro aktuální zdaňovací období.

Chcete-li si nechat předvyplnit daňové přiznání z příjmů fyzických osob, přečtěte si článek "Jak v DIS+ předvyplnit přiznání k dani z příjmů fyzických osob?".

Přihlášení do DIS+ je jednoduché, postup je k dispozici ve článku "Jak se přihlásím do Daňové informační schránky plus (DIS+)?".
--
https://adisspr.mfcr.cz/pmd/aktuality/296

Aktualita: Povinnost podat daňové přiznání elektronicky v souvislosti se zřízením datové schránky ze zákona v roce 2023
Datum: 21.3.2023

Od 1. 1. 2023 došlo k významnému rozšíření okruhu osob, kterým byla ze zákona zřízena datová schránka. Tento krok má zásadní dopady v oblasti doručování ze strany orgánů veřejné moci této skupině osob.

V některých případech může být se zpřístupněním datové schránky spojena také povinnost příslušné osoby podat formulářové podání, tedy typicky daňové přiznání, výhradně elektronicky.

Finanční správa i další orgány veřejné moci stejně jako řada médií o této povinnosti průběžně informovaly. Finanční úřady však na základě své aktuální zkušenosti avizují, že ne všechny dotčené osoby novou povinnost v praxi zaznamenaly. Finanční správa proto publikuje tuto shrnující informaci obsahující i přehledný návod, jak využít aplikaci Online finanční úřad na portálu MOJE daně (www.mojedane.cz).

Více informací najdete na Internetových stránkách Finanční správy.
---
KONEC Kopie aktualit
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Přiznání k dani z příjmů za rok 2023






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »