Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >
Powwow: Warszawa - Poland

This discussion belongs to Powwows » "Powwow: Warszawa - Poland".
You can see the powwows page and participate in this discussion from there.

Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
German to Polish
Czas CATa Nov 30, 2002

Droga Nelu,

podpisujê siê pod twoimi w¹tpliwoœciami - ma³o, ma³o nam tego czasu bêdzie...
Chyba,¿e potencjalnie istnieje szansa:
1. wyd³u¿enia pierwszej czêœci - "warsztatowej" np. o jakieœ "ma³e" 2-3 godziny. Pamiêtajmy, ¿e bêd¹ potrzebne jakieœ - choæby symboliczne - przerwy w prezentacjach na odœwie¿enie g³ów.
2.Ma³o prawdopodobne, ale mo¿na poddaæ pod g³osowanie (czekam na Wasze opinie): pierwszy 2-dniowy pa³³a³ w historii polskie
... See more
Droga Nelu,

podpisujê siê pod twoimi w¹tpliwoœciami - ma³o, ma³o nam tego czasu bêdzie...
Chyba,¿e potencjalnie istnieje szansa:
1. wyd³u¿enia pierwszej czêœci - "warsztatowej" np. o jakieœ "ma³e" 2-3 godziny. Pamiêtajmy, ¿e bêd¹ potrzebne jakieœ - choæby symboliczne - przerwy w prezentacjach na odœwie¿enie g³ów.
2.Ma³o prawdopodobne, ale mo¿na poddaæ pod g³osowanie (czekam na Wasze opinie): pierwszy 2-dniowy pa³³a³ w historii polskiej prozety...
No bo a¿ szkoda nie poœwiêciæ maksimum dostêpnego czasu na CAT-y, które najwyraŸniej s¹ przysz³oœci¹ naszej egzystencji w tym fachu i pewnie ich prêdzej, czy póŸniej nie unikniemy, z drugiej strony szkoda by³oby zrezygnowaæ ca³kowicie z czêœci towarzyskiej... (ja osobiœcie w ka¿dym razie bym ¿a³owa³). I jak to pogodziæ???
Pomocy!!!)))

Pozdrowienia
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
Member (2004)
English to Polish
+ ...
w kwestii czasu: Nov 30, 2002

Zgadzam siê z Nel¹ i Darkiem, ale propozycja jest nastêpuj¹ca:

ka¿dy z 3 "prezentatorów" przedstawi swój program KRÓTKO - góra 15-20 minut, a nastêpnie, urz¹dzone bêdê 3 stanowiska z laptopami, przy których demonstrowanie programu odbywaæ siê bêdzie RÓWNOLEGLE. Tak wiêc, my, uczestnicy, bêdziemy mogli chodziæ sobie od stanowiska do stanowiska, zadawaæ pytania, porównywaæ. Ta czêœæ mia³aby trwaæ razem mniej wiêcej od 12-13 do 17-18. Nie s¹dzê, ¿eby d
... See more
Zgadzam siê z Nel¹ i Darkiem, ale propozycja jest nastêpuj¹ca:

ka¿dy z 3 "prezentatorów" przedstawi swój program KRÓTKO - góra 15-20 minut, a nastêpnie, urz¹dzone bêdê 3 stanowiska z laptopami, przy których demonstrowanie programu odbywaæ siê bêdzie RÓWNOLEGLE. Tak wiêc, my, uczestnicy, bêdziemy mogli chodziæ sobie od stanowiska do stanowiska, zadawaæ pytania, porównywaæ. Ta czêœæ mia³aby trwaæ razem mniej wiêcej od 12-13 do 17-18. Nie s¹dzê, ¿eby dobrym pomys³em by³oby organizowanie tego w formie "wyk³adów" poszczególnych osób, jeden po drugim, gdy¿ 1) chyba byœmy wszyscy padli po tylu godzinach, 2) nikt nie chcia³by byæ tym trzecim, 3)wiêksza czêœæ informacji na temat poszczególnych programów po prostu siê pokrywa i nie ma co tego powtarzaæ 3 razy, a diabe³ jak wiadomo tkwi w szczegó³ach, które najlepiej praktycznie pokazaæ.

Ta czêœæ, tzw. warsztaty, odby³aby siê w jakiejœ salce (s¹ ju¿ wstêpne propozycje!), a NASTÊPNIE wszyscy przenieœlibyœmy siê w inne miejsce, aby kontynuowaæ czêœæ gastronomiczno-rozrywkow¹ (tu ca³y czas otwarta jest jak rozumiem propozycja Tygru+bigos+sa³atki+strogonoff, etc) lub alternatywnie pub.

Uczestniczy³am ostatnio w pobobnie zorganizowanej prezentacji Metatexis i wypad³o to bardzo dobrze, s¹dzê, ¿e bez problemu wyrobilibyœmy siê w czasie.

Dodatkow¹ zalet¹ by³oby to, ¿e Ci, którzy z kotami maj¹ jakiekolwiek doœwiadczenia, mogliby 1) przynieœæ ze sob¹ problemy, których sami nie potrafi¹ rozwi¹zaæ, 2) pomóc innym, dziel¹c siê swoimi doœwiadczeniami. Tak wiêc do tych warsztatów trzeba by siê trochê przygotowaæ, ale myœlê, ¿e warto.

Magda
Collapse


 
Izabella Kraus
Izabella Kraus  Identity Verified
Local time: 14:32
English to Polish
+ ...
Proponuje 2 stanowiska Nov 30, 2002

Szczerze mowiac, to nie bardzo mam ochote prowadzic wlasne "stanowisko". Moja wiedza z zakresu CATow jest raptem mizerna czastka wiedzy Jerzego, a jedyne co mam do dodatnia to sposob uzycia multiterma, co i tak nie jest do zademonstrowania bez reszty TRadosa. Zreszta nie mam laptopa, a Jerzy wspanailomyslnie zgodzil sie zainstalowac co potrzeba w swoim. Wiecej sensu mialoby, gdybym po prostu w odpowiednim momencie prezentacji Jerz... See more
Szczerze mowiac, to nie bardzo mam ochote prowadzic wlasne "stanowisko". Moja wiedza z zakresu CATow jest raptem mizerna czastka wiedzy Jerzego, a jedyne co mam do dodatnia to sposob uzycia multiterma, co i tak nie jest do zademonstrowania bez reszty TRadosa. Zreszta nie mam laptopa, a Jerzy wspanailomyslnie zgodzil sie zainstalowac co potrzeba w swoim. Wiecej sensu mialoby, gdybym po prostu w odpowiednim momencie prezentacji Jerzego wrzucila swoje trzy grosze. Poza tym poszkodowane beda osoby "wykladajace" tzn. Jerzy i Agnieszka - ew. ja, bo sami nie beda mieli zbyt wiele czasu, zeby czegokolwiek sie dowiedziec, przypatrzec, nauczyc. Wiem ze to co mowie nie jest chwilowo zbyt konstruktywne - wiec sprobuje cos zaproponowac, moze po pierwszej KROTKIEJ prezentacji, takim przegladzie przez wszystko zrobilibysmy przerwe na salatki, podczas ktorej ustalimy liste problemow, ktore interesuja zgromadzonych przede wszystkim i sprobujemy dograc to tak, zeby Jerzy i Agnieszka tez mieli szanse byc uczestnikami, nie tylko wykladowcami?Collapse


 
Izabella Kraus
Izabella Kraus  Identity Verified
Local time: 14:32
English to Polish
+ ...
Gapa ze mnie, Nov 30, 2002

Umknela mi informacja Magdy na temat Metatexis i teraz wiem, ze to nie ja mialam byc tym trzecim - i dobrze. Sorry za zamieszanie

 
Pawel Bartoszewicz
Pawel Bartoszewicz  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
English to Polish
+ ...
Witam wszystkich Dec 11, 2002

Jestem rowniez zainteresowany kotami, wiec zglaszam chec przybycia. W zamian moge zaoferowac transport moim pojazdem na terenie Warszawy i/lub wklad gastronomiczny.
Pozdrawiam


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
German to Polish
Witamy kolejnego uczestnika... Dec 12, 2002

... no to jak wszyscy rzeczywiœcie dotr¹ - tak jak siê "odgra¿aj¹" to chyba bêdzie najwiêkszy pa³³a³ w historii polskich pa³³a³ów...

Tygru: czy twój "metra¿" wytrzyma takie zgromadzenie???

Przedœwi¹teczne pozdrowienia dla wszystkich.

PS Czy Wam siê ju¿ udzieli³ œwi¹teczny ob³êd i sza³ zakupów?


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:32
English to Polish
To zbli¿aj¹ siê jakieœ œwiêta? Dec 12, 2002

Patrz, nawet nie zauwa¿y³am...

Poki co, dostajê kota z kotem. Walczê z nim od tygodnia i jak na razie jest 2:1 dla Tradosa. Najpierw nie umia³am go uruchomiæ (1:0), potem mia³am problem z pod³¹czeniem s³ownika i czêsto zawiesza³ mi siê komputer (2:0), ale poniewa¿ dosz³am ju¿ do po³owy tekstu i jestem z siebie bardzo dumna, pozwoli³am sobie przyznaæ jeden punkt. ¯a³ujê tylko, ¿e ten pa³³a³ n
... See more
Patrz, nawet nie zauwa¿y³am...

Poki co, dostajê kota z kotem. Walczê z nim od tygodnia i jak na razie jest 2:1 dla Tradosa. Najpierw nie umia³am go uruchomiæ (1:0), potem mia³am problem z pod³¹czeniem s³ownika i czêsto zawiesza³ mi siê komputer (2:0), ale poniewa¿ dosz³am ju¿ do po³owy tekstu i jestem z siebie bardzo dumna, pozwoli³am sobie przyznaæ jeden punkt. ¯a³ujê tylko, ¿e ten pa³³a³ nie odby³ siê w listopadzie, mo¿e wtedy nie robi³abym z siebie takiej blondynki...

Witam Araksiê i Paw³a. Fajnie, robi nas siê coraz wiêcej...

Pozdruffka,
Anetta
Collapse


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
Armenian to Polish
+ ...
CAT's among CATS for cats... Dec 13, 2002

Prosto z Broadway-u...2CD z musical-u "CAT's"...
(S³ucham w ramach przygotowania merytorycznego .:)


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
German to Polish
catssss Dec 13, 2002

mhm, Araksiu: czy ja grzecznie mogê ew. potem poprosiæ o korepetycje ?

Limonko: no pewnie, ¿e siê zbli¿aj¹ - takie z ryb¹ (a jak wiadomo, rybê lubi¹ koty te¿)

I to mo¿e chwilowo na tyle w kwestiach merytorycznych
DK


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
Armenian to Polish
+ ...
CAT's and tools... Dec 13, 2002

LimOnce dziêki za powitanie...:) nada³ jestem na liœcie oczekuj¹cych, w zwi¹zku z czym nie biorê aktywnego udzia³u w dyskusji.
Korepetycje mo¿e udzieliæ osoba z wykszta³ceniem (mo¿e i powo³aniem) muzycznym, np. Kuba albo Ela ...:)
Wszystko zale¿y od mejsca pa³³a³u...:)
Bêdzie "wtyczka" - to pos³uchamy...nie bêdzie "wtyczki" to pogadamy...:)


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
Armenian to Polish
+ ...
Do Jacka: Dec 13, 2002

Gdzie mam umieœciæ "Wysokie obcasy"...?
[quote:
Kiedy Maria wreœcie siê pojawi³a, trudno by³o j¹ nie zauwa¿yæ. W tym t³umie wygl¹da³a jak przybysz z innej Galaktyki.
Mia³a na sobie spódniczkê, bardzo modn¹ ciemno-granatow¹ kurtkê z szerokimi ramionami, jedwabn¹ bluzeczkê w bia³o-niebieskie paski, obcasy ze skóry jaszczórka w kolorze "elektryk" z du¿ymi bia³ymi literkami ze skóry cielêcej (na palcach).
Cena samej bluzki z butami by³a równowarto
... See more
Gdzie mam umieœciæ "Wysokie obcasy"...?
[quote:
Kiedy Maria wreœcie siê pojawi³a, trudno by³o j¹ nie zauwa¿yæ. W tym t³umie wygl¹da³a jak przybysz z innej Galaktyki.
Mia³a na sobie spódniczkê, bardzo modn¹ ciemno-granatow¹ kurtkê z szerokimi ramionami, jedwabn¹ bluzeczkê w bia³o-niebieskie paski, obcasy ze skóry jaszczórka w kolorze "elektryk" z du¿ymi bia³ymi literkami ze skóry cielêcej (na palcach).
Cena samej bluzki z butami by³a równowartoœci¹ ubrañ, które mia³e na sobie chyba ze 20 pañ, obecnych na sali (lub: tam obecnych).
Ona porusza³a siê tym jedynym wabi¹cym krokiem wynios³ej modelki z kolistym ruchem bioder, budz¹cym ogromn¹ zawiœæ i z³oœæ (lub: oburzenie).
or:....wymierzon¹ na wywo³anie zawiœci i z³oœci.../quote]

Sorry, ¿e wykorzysta³am powwow forum, ba³am siê, ¿e "obcasy" odejd¹ w sin¹ dal..i nie zd¹¿e ich z³apaæ..:)
Collapse


 
Izabella Kraus
Izabella Kraus  Identity Verified
Local time: 14:32
English to Polish
+ ...
Zblizamy sie ... Dec 16, 2002

Kochani, chcia³am tylko przypomnieæ, ¿e powwow tu¿ tu¿. Trzeba pogadaæ o konkretach zanim siê porozje¿d¿amy na Swiêta.
Ja np. w przysz³y poniedzia³ek wyje¿d¿am i do tego czasu muszê wiedzieæ gdzie mam siê stawiæ 3. stycznia w Warszawie, ewentualnie pod jaki numer zadzwoniæ ¿eby siê dowiedzieæ, bo raczej nie bêdê mieæ dostêpu do internetu. Poza tym zamierzam przywlec z sob¹ kumpla - t³umacza - on jest teraz trochê w stresie i nie zd¹¿y³ siê jeszcze zameldow
... See more
Kochani, chcia³am tylko przypomnieæ, ¿e powwow tu¿ tu¿. Trzeba pogadaæ o konkretach zanim siê porozje¿d¿amy na Swiêta.
Ja np. w przysz³y poniedzia³ek wyje¿d¿am i do tego czasu muszê wiedzieæ gdzie mam siê stawiæ 3. stycznia w Warszawie, ewentualnie pod jaki numer zadzwoniæ ¿eby siê dowiedzieæ, bo raczej nie bêdê mieæ dostêpu do internetu. Poza tym zamierzam przywlec z sob¹ kumpla - t³umacza - on jest teraz trochê w stresie i nie zd¹¿y³ siê jeszcze zameldowaæ, wiêc uprzedzam, ¿e bêdzie jeszcze jednen osobnik.
Collapse


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
German to Polish
Œwiêta, œwiêta ... Dec 23, 2002

... porz¹dki zrobione, choinka ju¿ pewnie przybrana, œwiate³ka œwiec¹, karp p³ywa (w wannie, albo siê ju¿ gotuje lub sma¿y... prezenty czekaj¹, Herr Gwiazdor/Miko³aj w pe³nym pogotowiu, ¿eby w chwili, gdy na sekundê jutro odwrócicie wzrok od "chojraczka", podrzuciæ te wszystkie œliczne kartony, kartoniki, torby, torebki i zawini¹tka i sprawiæ Wam przyjemnoœæ, frajdê i przypomnieæ, ¿e ktoœ bliski o Was pami... See more
... porz¹dki zrobione, choinka ju¿ pewnie przybrana, œwiate³ka œwiec¹, karp p³ywa (w wannie, albo siê ju¿ gotuje lub sma¿y... prezenty czekaj¹, Herr Gwiazdor/Miko³aj w pe³nym pogotowiu, ¿eby w chwili, gdy na sekundê jutro odwrócicie wzrok od "chojraczka", podrzuciæ te wszystkie œliczne kartony, kartoniki, torby, torebki i zawini¹tka i sprawiæ Wam przyjemnoœæ, frajdê i przypomnieæ, ¿e ktoœ bliski o Was pamiêta...

... a ja Wam t¹ drog¹ ¿yczê pogodnej, przyjemnej i odprê¿aj¹cej œwi¹tecznej atmosfery, (umiarkowanego) œwi¹tecznego ob¿arstwa, doskona³ego samopoczucia i du¿o zdrowia...
A potem wspania³ego, sylwestrowego "szaleñstwa" i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2003.
No i do zobaczenia wkrótce!

Z œwi¹teczno-noworocznymi pozdrowieniami

Darek Koz³owski
Collapse


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 14:32
Armenian to Polish
+ ...
Weso³ych Œwi¹t!!! Dec 23, 2002

Wszystkim ¿yczê du¿o radoœci i wspania³ych prezentów!!!
Do mi³ego zobaczenia w Nowym Roku!


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:32
English to Polish
Wszystkim ¿yczê œwiêtego spokoju... Dec 24, 2002

...tak byœcie mogli cieszyæ siê towarzystwem najbli¿szych i by s³oñce zagl¹daj¹ce przez okna oœwietla³o same uœmiechniête twarze.
¯yczê Wam tak¿e tradycyjnie obficie zastawionego sto³u i bardzo hojnego Miko³aja.
Anetta


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucia Leszinsky[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Powwow: Warszawa - Poland






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »