Off topic: XIX Форум видавців у Львові
Thread poster: Jarema
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:28
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Sep 3, 2012

12-16 вересня 2012 року відбудеться 19-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» – найголовніша і найочікуваніша в Україні книжкова, літературна, культурна подія року. В рамках «Форуму видавців у Львові», як завжди, – і улюблені традиційні заходи, і багато новацій.
... See more
12-16 вересня 2012 року відбудеться 19-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» – найголовніша і найочікуваніша в Україні книжкова, літературна, культурна подія року. В рамках «Форуму видавців у Львові», як завжди, – і улюблені традиційні заходи, і багато новацій.

З програмою заходу можна ознайомитись тут.



[Edited at 2012-09-03 07:11 GMT]
Collapse


 
Oksana Weiss
Oksana Weiss  Identity Verified
Germany
Local time: 01:28
Member (2011)
German to English
+ ...
Дякую! Sep 3, 2012

Дякую за інформацію, Яремо! Багато чула хороших відгуків про цей захід, намагатимусь відвідати як не цього року, то наступного.

 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:28
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Маю підозру, Sep 3, 2012

Oksana Zoria wrote:

Дякую за інформацію, Яремо! Багато чула хороших відгуків про цей захід, намагатимусь відвідати як не цього року, то наступного.


що наступного року Форум можуть переселити на стадіон "Арена Львів". А цього року - як завжди - все буде на Коперника. Може бути тіснувато, але в центрі міста. 12-го числа звичайних відвідувачів на поверхи ще можуть не пускати. Краще планувати відвідини з 13-го.


 
Anna Ivanchenko
Anna Ivanchenko  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:28
Member (2009)
English to Russian
+ ...
На Форумі - 14 вересня Sep 4, 2012

Буду там синхронно перекладати виступи американських гостей.

 
Sergei Vasin
Sergei Vasin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:28
Member (2008)
English to Russian
+ ...
... Sep 5, 2012

Jarema wrote:
Може бути тіснувато, але в центрі міста.


Але буде багато заходів у різних місцях. Наприклад, з програми стенду "Книги Росії":

13 вересня

11.00-13.00 Публічна лекція Масштаби терору, актовий зал політехнічного інституту (вул. Степана Бандери, 12). Відомий історик і правозахисник, Голова Міжнародного історико-просвітницького правозахисного і благодійного товариства Меморіал Арсеній Рогінський розповість про те, як ми дізнаємося про терор, його жертви і катів, які джерела є у нас, які висновки про масштаби терору ми можемо зробити на їх підставі.

16.00-18.00 Публічна лекція Журналісти-паразити, Український католицький університет (вул. Іл. Свєнціцького, 17). Валерій Панюшкін. Соціальні мережі так змінили інформаційне поле, що в інформаційній конкуренції перемагає не той, хто створює достовірну новину або унікальний коментар, а той, хто першим добіжить до комп'ютера і напише банальність, навіть якщо і банальність ця, і сама новина, про яку написана банальність, є брехнею. Ось і виходить, що журналісти більше не творять новини, а паразитують на новинах.

20.00-22.00 Кулінарний майстер-клас Збагачення української кухні, ресторан Дарвін (вул. Шевська, 6). Борис Бурда. Темою майстер-класу стануть страви, які прості і зручні, але не мають традиції у побуті України, хоча надзвичайно були б до речі в нашому кліматі і з нашим прилавком. У ході майстер-класу Борис готуватиме і розповідати про форшмак, іспанське гаспаччо, американський сендвіч та крижаний ягідний салат.

21.00-22.00 Виставка Подорож приватного місяця навколо світу, Двері до... (вул. Федорова, 18). Леонід Тишков. Експозиція складена з фотографій, які були зроблені під час подорожі великого "приватного" Місяця художника Леоніда Тишкова до різних міст та країн світу. За 10 років своїх подорожей Місяць побував скрізь: від Передєлкіно до Арктики. У ході виставки планується показати сам Місяць. Це нагода для мешканців та гостей міста-побачити Місяць на власні очі. У ході виставки буде організовано презентацію нової книжки-картинки художника "Хлопчик і Місяць" (видавництво ОДІ, 2012)

14 вересня

12.00-14.00 Публічна бесіда істориків та журналістів:В’язниці. Долі. Історія. Музей, В’язниця на Лонцького (вул. Степана Бандери, 1). Арсеній Рогінський, Валерій Панюшкін, Володимир В'ятрович, Руслан Забілий. Як використовувати приміщення в’язниці як музей? Чого чекати від таких музеїв? Як розділяти нацистський та радянський періоди? Яка історія в'язниць в Україні? Розмова з істориками і журналістами Росії та України.

14.00-14.45 Презентація проекту Сучасні венеціанські поети в перекладі Тетяни Данільянц, кафе Штука (вул. Котлярська, 8). Тетяна Данільянц. Тетяна Данільянц, поет, кінорежисер, художник, творчість якої тісно пов'язана з Венецією і венеціанською культурою останні 17 років. З 2011 року працює над проектом Сучасні венеціанські поети в перекладі Тетяни Данільянц, який включає велику кількість поетів, серед яких Антонелла Барина, Алессандро Бон, Маріо Стефані.

15.00-17.00 Публічна дискусія Усе про книжковий дизайн, кафе Двері до ... (вул. Федорова, 18). Леонід Тишков, Андрій Бондаренко. Книжковий дизайн - одна із найцікавіших галузей дизайну. Перед художником стоїть завдання: як оформити книгу так, щоб вона привертала увагу читача, але не заважала сприйняти текст.

15.00-15.45 Публічна бесіда Професія: перекладач. Бесіда з Оленою Костюкович про перекази, сучасну літературу і не тільки, Бібліотека Данила Галицького. Максим Амелін, Олена Костюкович.

Труднощі перекладу: як перекладати з мови нерідної на рідну, з рідної на нерідну і з однієї рідної на іншу. Чи є перекладний твір твором автора або це вже самостійний твір перекладача. Якими навичками та вміннями повинен володіти перекладач і як цьому можна навчити. Олена Костюкович - постійний перекладач відомого італійського письменника Умберто Еко. Модератор - Максим Амелін - поет і перекладач з давньогрецької, латини, італійської, грузинської, головний редактор видавництва О.Д.І.

15 вересня

12.00-14.00 Публічна Лекція про сатиричну літературу Історія Росії. Короткий курс крізь призму сатири, галерея Дзига (вул. Вірменська, 35). Віктор Шендерович.

Сатирики та історики - суміжні професії. Можливо, без сатириків історикам і зовсім довелося б туго. Це переконливо доводить відомий російський сатирик, публіцист, автор легендарної програми "Ляльки" Віктор Шендерович. Йтиметься про історію Росії, а отже, неминуче, і про чималий період історії України.

19.30 - 21.00 Публічна дискусія Пострадянська література, трапезна Музею історії релігії (Музейна пл., 2). Захар Прилєпін. Розмова про літературу з одним із найвідоміших письменників Росії.

19.00 - Концерт Віри Полозкової, клуб Пікассо (вул. Зелена, 88). Віра Полозкова - поет, актриса, драматург. Віра Полозкова - культурний герой покоління. У 2011 році у поетеси вийшов дебютний альбом Знак нерівності, а також з'явилася своя рок-група. Перший же гастрольний тур колективу наробив багато шуму. Віра та Ко об'їхали всі великі російські міста, збираючи скрізь повні концертні зали. Незвичайний проект із солісткою-поетом виявився неймовірно успішним. У Львів Віра приїде з акустичним концертом. Більше прозорості і сонця в аранжуваннях. Кожен концерт - експеримент і performance у режимі реального часу. Під музичний супровід Віра виконає свої прозові тексти, вірші з індійського циклу та з циклу "Короткий метр".

16 вересня

11.00-13.00 Кулінарний майстер-клас Олени Костюкович, ресторан Б’янко Россо (пр-кт Свободи, 6-8). Майстер-клас з кулінарії та вміння читати через кулінарні рецепти культуру та особливості народу. Кулінарний майстер-клас буде про різотто. Планується показ фрагментів з фільму Гіркий рис (Італія, 1949). Олена Костюкович - автор книги Їжа. Італійське щастя і єдиний перекладач Умберто Еко російською мовою.

12.00-14.00 Публічна дискусія Історія культурних спільнот 60-70-х років, книгарня-кав'ярня Кабінет (вул. Винниченка, 12). Андрій Дмитрієв.

14.00 - 16.00 - Публічна дискусія Література і театр, книгарня-кав'ярня Кабінет (вул. Винниченка, 12). Віра Полозкова, Павло Лур'є, Оксана Дудко.

19.00-21.00 Концерт Шендерович наживо, ресторація Сало (пр-кт Свободи, 6-8). Читання сатиричних заміток, драматичних уривків, розмова про головне.


http://ua.korrespondent.net/showbiz/1390923-na-forum-vidavciv-do-lvova-priyidut-shenderovich-burda-ta-panyushkin


 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:28
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Маєте рацію Sep 5, 2012

Sergei Vasin wrote:

Але буде багато заходів у різних місцях.


Дійсно, заходів багато, Але більшість їх там поруч. А особисто мене на Форумі перед усім цікавлять нові книги. Тому я і написав про поверхи.


 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 02:28
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Результати конкурсу -Найкраща книга Форуму-2012- Sep 13, 2012

Премія «Найкраща книга Форуму-2012» вручається з 1994 року. Це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів, а не тільки художня література. Цього року на участь у конкурсі було подано 407 заявок, на засідання журі надійшло 378 книжок від 84 в... See more
Премія «Найкраща книга Форуму-2012» вручається з 1994 року. Це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів, а не тільки художня література. Цього року на участь у конкурсі було подано 407 заявок, на засідання журі надійшло 378 книжок від 84 видавництв (повний список ТУТ). Книги, подані на конкурс, оцінювало Велике журі, що складалося з кількох Малих журі, підібраних за професійною ознакою. Переможців оголошено на Урочистій церемонії відкриття 19. Форуму видавців у Львівській філармонії 13 вересня 2012 року.

ОСНОВНІ ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ

ҐРАН-ПРІ КОНКУРСУ 2012 р.
присуджено не було.

НАЙКРАЩІ КНИЖКИ ФОРУМУ ВИДАВЦІВ–2012
1. Мальована кераміка Косова і Пістиня ХІХ – початку ХХ століть / упорядники Галина Івашків, Тарас Лозинський. – Львів: Інститут колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ, 2012.
2. Анатоль Петрицький. Театральні строї та декорації / упорядники Тарас Лозинський, Тетяна Руденко. – Київ–Львів: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України; Інститут колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ, видавництво «Оранта Арт Бук», 2012.
3. Борис Косарев. Харківський модернізм. 1915–1931 / автор-упорядник: Мирослава Мудрак. – Київ: Родовід, 2011.
4. Добрилове Євангеліє 1164 року / упорядник Ю. В. Осінчук. – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2012.
5. Львів. Комплексний атлас / за редакцією Олега Шаблія. – Київ: ДНВП «Картографія», 2012.
6. Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва: Українська теоретична думка XX століття: Антологія / Упоряд. Р. М. Яців. – У 2 ч. – Львів: Львівська національна академія мистецтв; Інститут народознавства НАН України, 2012.
7. Українське образотворче мистецтво: імена, життєписи, твори (ХІ — ХХІ ст.) / Яців Р.М., Кравченко Я.О., Козак Н.Б., Голод І.В., Михайлюк О.А. – Харків: Факт, 2012.
8. Міхаель Мозер. Тарас Шевченко і сучасна українська мова: спроба гідної оцінки / пер. з нім. В. Кам’янець. – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України; Наукове товариство ім. Шевченка, 2012.
9. Серія «Українська Поетична Антологія». – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. (Ліна Костенко. Триста поезій; Тарас Мельничук. Князь роси. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012.
10. Андрій Кісь. Сльоза і камінь: Проходи старими цвинтарями Галичини. – Львів: Літературна агенція «Піраміда», 2012.
11. Нью-Йоркська група: Антологія поезії, прози та есеїстики / упорядники Марія Ревакович і Василь Ґабор. – Львів: Літературна агенція «Піраміда», 2012.
12. Гриця Ерде, Антін Борковський. Автентична львівська абетка «Ґвара» / автор ідеї – Юрко Назарук. – Львів–Івано-Франківськ: Холдинг емоцій «!ФЕСТ»; Лілея НВ, 2012.
13. Григорій Гусейнов. Повернення в Портленд: роман у щоденниках і листах. – Київ: Ярославів Вал, 2011.
14. Андрій Козицький. Геноцид та політика масового винищення населення в ХХ ст. – Львів: Літопис, 2012.
15. Григорій Сковорода. Ізраільський змій. – Харків: Харківський приватний музей міської садиби, 2012.
16. Ансельм Кентерберійський. Монологіон. Прослогіон / пер. з лат. Ростислав Таранько; вступ. ст., ком. Андрій Баумейстер. – Львів: Видавництво Українського католицького університету, 2012.
17. Сто казок: Українські народні казки за редакцією Івана Малковича: в 3-х томах. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2005–2012.
18. Інокентій Ґізель. Вибрані твори: у 3-х т. – Київ–Львів: Свічадо, 2009–2012.

Повний текст тут

[Edited at 2012-09-13 17:44 GMT]
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

XIX Форум видавців у Львові







Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »